چگونه در دیجی‌کالا استخدام شویم؟

  • یکشنبه 05 بهمن 1399 - ساعت 15:11
8 دقیقه زمان لازم برای مطالعه

امروزه با وجود بحران اقتصادی موجود، پیدا کردن کار موردنظر ممکن است ماه‌ها زمان ببرد. طولانی‌شدن جستجوی شغل ممکن است باعث نگرانی و افسردگی متقاضیان کار شود و حتی کارجویان را نسبت به آینده شغلی‌شان بدبین کند. اما برخی از سازمان‌ها هستند که بر اساس ترکیب مهارت، یادگیری و خلاقیت توانسته‌اند نتایج خوبی از جذب و استخدام افراد کاردان، علاقه‌مند و مسئولیت‌پذیر بگیرند.

دیجی‌کالا به عنوان یکی از شرکت‌هایی ایرانی توانسته با ایجاد فضای مناسب، محل خوبی برای فعالیت حرفه‌ای افراد با علایق و استعدادهای مختلف ایجاد کند. این سازمان با تنوع شغلی بالغ بر 486 فرصت شغلی از جمله: توسعه دهنده هوش تجاری، کارشناس تبلیغات، کارشناس تولید محتوا، جامعه‌شناس، راننده لیفتراک، مدیر جذب استعدادها و… توانسته است یکی از بهترین شرکت‌های ایرانی در زمینه جذب نیروی کار باشد.

دیجی‌کالا طی 14 سال فعالیت خود همواره در بخش‌های مختلف نیروی انسانی استخدام کرده است. اما شیوع کرونا باعث شده تا این فروشگاه آنلاین با شتاب بیشتری نیرو جذب کند. از این رو دیجی‌کالا اعلام کرده است «در سال جاری به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش شیفت‌کاری، تعداد نیروهای خود در بخش عملیات را به‌شدت افزایش داده و در مجموع ۳۰۲۸ نیروی جدید در نیم‌سال اول ۹۹ به تیم عملیات دیجی‌کالا پیوسته‌اند.»

طبق گزارش منابع انسانی منتشر شده این سازمان «مهمترین معیار دیجی‌کالا برای همکاری با کارجویان مهارت های تخصصی و نرم است و لزوما عدم ارائه مدرک تحصیلی دلیلی بر عدم همکاری با ایشان نیست.» این دیدگاه فرصتی را برای کارجویان ایجاد می‌کند تا با هر مدرک تحصیلی بتوانند در این سازمان در آنچه تخصص دارند فعالیت کنند. اما قبل از اقدام بهتر است روند استخدامی در دیجی‌کالا را با هم بررسی کنیم.

از چه راهی به دیجی‌کالا رزومه ارسال کنیم؟

برای ارسال رزومه به دیجی‌کالا راه‌های مختلفی وجود دارد. اما متداول‌ترین روش برای ارسال روزمه بخش فرصت‌های شغلی دیجی‌کالا به آدرس “Career.digikala.com” است. به طور متوسط ماهانه 40 هزار مشاهده از این صفحه صورت می‌گیرد. دلیل اصلی استفاده بیشتر کارجویان از این صفحه آپدیت بودن و انتشار به روز فرصت‌های شغلی است.

نکته قابل توجه این استفاده از این بخش این است که در نیمسال 99، حدود 5 درصد از کارجویانی که از این طریق اقدام به ارسال رزومه کردند، استخدام شدند. در ضمن می‌توانید از طریق سایت‌های کاریابی، شبکه‌های اجتماعی و… نیز برای ارسال رزومه اقدام کنید.

دیجی کالا

اشتغال در تیم تکنولوژی و غیر عملیات دیجی‌کالا

رشد روند استخدامی دیجی‌کالا قابل ملاحظه است. در سال 1397 تعداد 6700 کارجو در واحد تکنولوژی و غیر عملیات جهت استخدام اقدام کرده بودند و این عدد در سال 1398 به 8816 نفر رسیده بود. و با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا پایان سال 1399 این عدد بیش از 14 هزار نفر خواهد شد. دیجی‌کالا همواره در حال توسعه بخش‌های مختلف خود است و با گسترش کسب‌وکار این سازمان نیاز روز افزون به استخدام در بخش‌های مختلف را حس می‌کند. دیجی‌کالا سعی کرده است با بهبود فرایند استخدام میزان متوسط زمان هر استخدام را از 44 روز در سال 1397 به 28 روز در سال 1399 کاهش دهد.

در نیم سال اول سال 1399، تعداد 7282 نفر برای دیجی‌کالا رزومه ارسال کرده اند که از این تعداد 161 نفر پس از بررسی رزومه و مصاحبه در این سازمان استخدام شده اند.

دیجی کالا

همانطور که در بالا اشاره شد رشد متقاضیان کار در دیجی‌کالا از سال 1397 تا 1399 افزایشی بیش از 2 برابر داشته است، اما کاهش از 44 روز به 22 روز در فاصله زمانی بین ارسال رزومه تا استخدام، نشان از اهمیت دادن به زمان کارجویان می‌باشد.

طبق گزارش سرمایه‌های انسانی دیجی‌کالا «در سال 1399 بیش از 7 هزار نفر برای فعالیت در واحد تکنولوژی و غیر عملیات دیجی‌کالا درخواست داده‌اند که نزدیک به ۱۰۰۰ نفر از آن‌ها موفق به مصاحبه حضوری شده‌اند. از این تعداد ۱۶۱ نفر در دیجی‌کالا استخدام شده‌اند که نشان می‌دهد تنها ۲% از کارجوها و ۸۹% از کسانی که دعوت به همکاری شدند، برای جذب موفق بوده‌اند.»

در کدام بخش ستادی دیجی‌کالا احتمال استخدام بیشتر است؟

دیجی‌کالا نیروی ستادی را اینگونه تعریف می‌کند: «نیروهای ستادی شامل تیم غیرعملیات، تیم تکنولوژی و همکاران مهندسی و مدیریتی تیم عملیات است.»

دیجی‌کالا در سال 98 فرصتی را برای دانش‌آموختگان با استعداد فراهم کرد که حتی بدون داشتن سابقه کاری بتوانند برای آن اقدام کند و درصورت نیاز سازمان به نیروی کار رزومه‌های آن‌ها بررسی گردد و برای مصاحبه دعوت شوند.

تیم تکنولوژی این سازمان به نسبت تعداد موقعیت‌هایی که دارد، بیشترین تقاضای کار را داشته است و تقریبا برای هر موقعیت 115 کارجو تقاضا داده‌اند.

دیجی کالا

تیم تکنولوژی با استخدام 53 نفر در نیمه اول سال 1399، بیشترین میزان استخدام را در بخش ستادی داشته است؛ که بیش از 30 درصد کل استخدام‌ها را شامل می‌شود.

دیجی کالا

چگونگی ورود به تیم عملیات دیجی‌کالا

با توجه به ماهیت کارهایی که تیم عملیات انجام می‌دهد، تعداد مصاحبه و استخدام همکاران انبار، پخش، توزیع و امور مشتریان همواره نسبت به تیم‌های دیگر بالاتر است. با شیوع کرونا و در نیم سال اول سال 1399، 3028 همکار جدید در این بخش استخدام شده است.

از این تعداد 3001 نفر در بخش انبار، توزیع و امور مشتریان و تعداد 27 نفر در بخش مهندسی و مدیریت تیم عملیات کار خود را شروع کرده‌اند.

از 16930 مصاحبه صورت گرفته تعداد 3001 نفر استخدام شده‌اند که متوسط زمان هر استخدام 10 روز بیشتر نبوده است.

دیجی کالا

 آیا کارجویان از فرایند استخدام در دیجی‌کالا راضی هستند؟

سرمایه‌های انسانی دیجی‌کالا همواره تلاش کرده تا تجربه کارجویان را بهبود ببخشد. به همین علت پس از برگزاری مصاحبه‌های استخدامی، نظرسنجی رضایتمندی برای کارجویان ارسال می‌کند تا با شناسایی مشکلات، فرایند‌ جذب و استخدام را متناسب با بازخوردها تغییر دهد.

این شرکت در سال 1399 توانسته به رغم گسترش و پیچیدگی‌های بسیاری که در فرآیند جذب داشت، میزان رضایت کارجویان را تا 2 درصد افزایش دهد.

دیجی کالا

کلام آخر

با وجود 486 فرصت شغلی در دیجی‌کالا و نرخ تبدیل 16 درصدی استخدام، کارجویان می‌توانند امیدوار باشند در صورت علاقه‌مندی به حضور در محیط کاری پویا و قابل رقابت با شرکت‌های مطرح جهانی با داشتن تخصص مناسب فرصت لازم برای شکوفایی استعداد خود، در این سازمان را داشته باشید.

 

کارپیشه

مطالب مرتبط

دیجی‌کالا و رشد سریع؛ اهمیت و نقش تیم‌ها در سازمان

نیروی انسانی دیجی‌کالا چه کسانی هستند؟

نظرات

برای ثبت دیدگاه تکمیل بخش های ستاره دار الزامی میباشد.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

چگونه در دیجی‌کالا استخدام شویم؟